רביבים, אולם גולדה מאיר | י"ח אב תשפ"א 27.07.2021 | 20:30
שניות
דקות
שעות
ימים
ט"ו באב - הנשמות הטהורות פינת רמלה
ברביבים, אולם גולדה מאיר

הנשמות הטהורות פינת רמלה

יעל פוליאקוב | אסי ישראלוף | אורן ברזילימופע הצדעה לתקופת הזוהר של הרוקנ'רול הישראלי. במרכזו, ניצבות יצירותיהן של הלהקות החלוצות, דוגמת הנשמות הטהורות, אריק איינשטיין, הצ'רצ'ילים וסצינת הרוק המשגשגת של רמלה (גבי שושן, אחרית הימים ועוד).

ראשית שנות ה - 70 בישראל הינה תקופה בעלת חשיבות קריטית, לעיצוב הסאונד של הרוקנ'רול הישראלי. היתה זו תקופה חסרת-תקדים של פריחת להקות, יוצרים ומיזוג תרבויות, כאשר הדיהן של לד זפלין, פינק פלויד והחיפושיות, חצו את האוקיינוס והגיעו עד לכאן.

אותם בני דור ראשון, שנולדו בארץ, יצרו מוסיקה המושפעת מהסאונד המערבי והמזרחי כאחד. התוצאה הינה שעטנז מרתק, ייחודי וחסר-תקדים, אשר אותותיו טבועים עד היום, עמוק בתרבות הישראלית.

במופע זה, נפגשים לראשונה על הבמה, יעל פוליאקוב (אחד העם אחד, מקימי, פוליאקובים), אסי ישראלוף (מה קשור, הבורר, אנחנו במפה) ואורן ברזילי (מופע הארנבות של ד''ר קספר). השלושה מגישים קלאסיקות ישראליות נצחיות, בעיבודים חדשים: ברחוב הנשמות הטהורות, קפה אצל ברטה, אחכה לך, שלא יגמר לי הלילה, מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר, בראשית, קפה טורקי, כשאת בוכה את לא יפה, 16 מלאו לנער ועוד רבים וטובים.

לפרטים ותיאום נגישות יש לפנות לנעמה עד 20/7
במייל tarbut@rng.or.il , 08-6564114

צור קשר

שלחו